Середа, 15.05.2024
с. Мединя
Меню сайту
Категорія каталога
Жителі с. Мединя [5]
Історія с. Мединня [0]
Природа с. Мединя [6]
Головна » Статі » Природа с. Мединя [ Додати статью ]

Тихе полювання
Кожного року в літній період в прилеглих лісах с. Мединя розпочинається тихе полювання або масовий збір грибів. В ліс по гриби ходять як діти так і дорослі.

Біологія грибів

Гриб (грибок) — це організм, що належить до царства Fungi.
Найчастіше Грибом називають плодове тіло окремих грибів, що має ніжку і спороносну шапку з радіальними пластинами чи трубками. Існує багато їстівних грибів, що належать до роду Agarius.
Гриби становлять окреме царство грибів, а не належать до царства рослин, оскільки клітинна стінка грибів складається із хітину, як у комах, а не з целюлози, як у рослин. Наявність в обміні речовин сечовини і тваринного крохмалю - глікогену - наближує гриби до тварин. Крім того, у грибів немає листя, коріння, хлорофілу, і вони розмножуються спорами. Наприклад, плодове тіло трутовика утворює до 25-30 мільярдів спор, а шампіньйон - близько 40 млр. спор в годину. Представниками цього царства є: пліснява, дріжджі, іржа (хвороба рослин), їстівні гриби, тощо.
Ще в XVI ст. гриби називали "чудом природи". Навіть зараз немає єдиної думки на рахунок того, скільки видів грибів існує на земній кулі: за твердженням "Кишенькової енциклопедії грибника" від 100 до 200 тис. Гриби всюдисущі: їх знаходять в полярному льоді і тропіках, в лісах і пустелях, на гірських вершинах і в печерах, в морях і ріках. Вони населяють ґрунт, живуть на рослинах і тваринах, залишках харчових продуктів, промислових виробах, інших грибах. Розкладаючи органічні речовини, гриби беруть участь в ґрунтотворенні. З кореневою системою певних деревних порід вони утворюють мікоризу, постачаючи дерева вологою та азотистими речовинами. На камінні і голих скелях зустрічається лишайник - симбіоз гриба і водорості.

Гриби в міфології

В божественне походження грибів і їх зв'язок з небом вірили греки, римляни, китайці, індуси, предки жителів Океанії і африканські народи. У північноамериканських індіанців до цього часу побутує повір'я, що гриби прийшли до нас із зір. Мешканці багатьох континентів вірили в те, що гриби народжуються від грому. Давньогрецька назва одного з земляних грибів буквально означає "удар блискавки", в китайській мові є назва, що перекладається як "гриб громового рокоту". В Монголії до цього часу гриби називають "небесними плодами", а в Мексиці нащадки ацтеків - "божим тілом".
Зображення грибів, що поїдалися при ритуальних обрядах, знайдені на стінах храмів народів майя та у вигляді ритуальних статуеток, що відносяться до першого тисячоліття нашої ери.
Фантастичні зображення людиноподібних мухоморів були знайдені археологами серед наскальних зображень Чукотки.
Властивості деяких грибів впливати на людську психіку, мабуть, давали підстави для впевненості в тому, що хто з'їв "чарівних грибів", знає більше, ніж його одноплемінники і дійсно, може спілкуватися з надприродними силами.

Основне правило, яке повинен усвідомити кожен збирач їстівних грибів, таке: перед збиранням насамперед необхідно ознайомитись із складом отруйних грибів.
Збирати гриби треба дуже уважно, перевіряючи у підозрілих та мало знайомих видів колір шапки, пластинок, м'якуша, наявність кільця на ніжці та піхви біля її основи.
Гриби треба використовувати в найкоротший строк після збирання, їх не можна довго зберігати сирими при кімнатній температурі.

Серед їстівних грибів які найчастіше збирають в лісах Медині є:
1. Лисичка справжня
2. Білий гриб
3. Боровик королівський
4. Боровик жовтий
5. Березовик
6. Осиковик
7. Печериця звичайна
8. Печериця польова
9. Опеньок осінній справжній

От і я вирішив прогулятися лісом і заодно грибів назбирати. І ось що з цього получилось.
null null
null null
null null
null null
null null
null null
Того прекрасного літнього ранку (01.08.08) я назбирава 3 кг білих грибів і отримав море задоволення.
Категорія: Природа с. Мединя | Добавив: medynia (05.08.2008) | Автор: Andriy
Переглядів: 2036 | Рейтинг: 0.5/10 |
Всіх комментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зарегістровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Copyright © Mysiv Andriy 2024